Radim Brát – poděkování

Vážení a milí,

rádi bychom znovu poděkovali všem, kteří se zasloužili o tak úžasný výtěžek, který byl předán na charitativním turnaji Sport Cup Hradec Králové a pomohli tak čtyřem človíčkům, mezi nimiž byl i náš Radímek.

Díky tomu jsme mohli Radimovi pořídit speciální tříkolku, zajistili jsme mu termín intenzivní rehabilitace na neuroklinice  Axon, a také termín hipoterapeutického pobytu k Krnokoších. Moc si vážíme Vaší pomoci a rádi se tak podělíme o Ráďovi nové úspěchy.

Díky každodennímu cvičení, odborné RHB, lázním a ostatním terapiím, jako je ergoterapie, hipoterapie a canysterapie, začal Radim přijímat svojí pravou ruku za svou.  Ještě donedávna jí odmítal, jako by nebyla jeho. Nechtěl jí vůbec zapojovat do hry a málo si na ní nechal sáhnout. Dnes jsou i chvíle, kdy si pomocí levé ruky postupně prstíček po prstíčku otevře dlaň na pravé ruce. Mezi poslední úspěch, který předvedl asi v polovině pobytu v lázních, bylo mírné otevření pravé dlaně “pouze” ze svého popudu a chtíče poháněného velkou motivací. Běžně jinak mívá ruku v křeči, dlaň v pěst s vpáčeným palcem dovnitř.

Největším pokrokem (doslova), jsou první krůčky kolem opory. Z důvodu špatně postavených chodidel svých nožiček, byly Radimovi zhotovené na míru ortézy do bot. Přes jeho nevoli se snažíme, aby si na ně co nejvíce zvykl a my ho tak mohli dále rozvíjet v jeho chůzi. Pro další podporu pohybu nožiček, jsme Radimovi díky Vám mohli pořídit speciální tříkolku. Ta mu více zautomatizuje střídavý pohyb nohou, umožní lépe přijmout již zmíněné ortézy a ještě mu dodá psychickou podporu.

Postupně budeme zasílat zprávy a fotky. Prozatím vkládám obrázek našeho Rádi, který s radostí drandí na tříkolce s výrazem v tváři říkající: „ Tak konečně mám taky svoje kolo“.

Zdravíme všechny příznivce a děkujeme mnohokrát.
Monika Brátová

———————————————————–

Propočty ohledně výdajů z výtěžku charitativního turnaje Sport Cup Hradec Králové

Tříkolka                                                              14 160,- (zaplaceno, posílám fakturu)

Hipoterapeutický pobyt                             10 290,- (hipoterapie + ubytování)

v Krkonoších                                                                    – nástup 19.8. – 26.8.2016

Terapie Kosmík                                               81 748, – (terapie Kosmík + ubytování)

v neurorehabilitační klinice Axon                          –  budu platit v nejbližší době po zaslání faktury

  • nástup 30.1. – 24.2.2017

Reha Klim Aktiv junior                                 24 155,-  platba 7 dní před nástupem

  • nástup cca červenec, srpen 2017

Výdaje celkem                                                130 353,- Kč