Honzík Pavlíček – využití vybraných prostředků

Dobrý den všem,

ráda bych Vám a všem dárcům ze srdce poděkovala za dar pro našeho osmiletého Honzíka, chlapečka s dětským autismem nízko-funkční formy. Z finančních prostředků, které jsme získali na nákup speciálních pomůcek, osobní asistenci a speciální terapie, jsme k dnešnímu dni pořídili pro Honzíka následující věci/služby:

1, všechny naše děti s obrovským povděkem kvitovaly nákup zahradního nadzemního bazénu krytého stanem, který užívaly celé léto až do září. Díky bazénu bylo naše léto opravdu krásné! První léto, kdy jsme se ve vedru nemuseli vláčet s dětmi k rybníku, hledat zákoutí, nebo i celý rybník be z lidí, mohli si užívat vody v bezpečí domova a k “hlídání” jejich bezpečnosti stačila v tu chvíli jedna dospělá osoba, takže jsme nemuseli s výjezdem čekat, až nás bude více. Nesmírně nám to pomohlo překlenout dlouhé měsíce bez školy či školky, tudíž bez stálého režimu, takže byly děti vyladěné, bez propadů do dokolečkových destruujících rituálů, které si Honzík začne vytvářet, když nemá neměnný režim. Právem se dá tato pomoc nazvat jako záchrana a bazén v našem případě sloužil opravdu jako rehabilitační relaxační pomůcka, která zajistila dětem radost a klid v duši. Bazénem se k sobě přiblížili i sourozenci, což byl další pozitivní dopad na naši rodinu. Je skvělé, když najdeme společnou zábavu, společné místo, kde to baví a mohou být pospolu všechny naše děti a bazén byl prostě úžasným tmelícím prostorem. Ze srdce děkujeme!
Bazén Marimex, stan, bazénová technika a chemie, pomůcky do vody a napuštění bazénu 25.000,-

2, o tomto víkendu jsme konečně společnými silami smontovali policový systém Ikea se spoustou úložných boxů, které Honzíkovi pomohou se ve vlastních věcech vyznat a udržovat pořádek a systém. V našem domě je nábytek poskládaný s kusů za odvoz a tudíž jsme nebyli přes všechny možné pokusy schopni Honzíkovi dopřát systém, který by mu vyhovoval a tak si dělal různě po zemi a po poličkách, stolech systémy svoje, aby si svět kolem sebe srovnal podle svého vnímání a já jsem neustále odklízela hromady věcí a on byl z toho nešťastný. Díky finančním prostředkům z turnaje jsme si mohli dovolit zakoupit tento regálový systém, kterou Honzík s tátou společně smontoval a já jsem mu do jednotlivých krabic dala velmi systematicky pomůcky a hračky, které má rád. Ještě mi zbývá vytisknout fotky a nalepit je na jednotlivé krabice aby to bylo o to přehlednější, ale i takto už je to super změna k lepšímu, krabice jsou průhledné a je jasné, co skrývají. Honzík se s tím už učí pracovat a po první noci, kdy se mu nespalo v novém moc dobře už změnu přijal a dnes už spinkal krásně. Jsme opravdu velice vděčni. Řídila jsem se strukturovaným prostorem, který je pro děti s autismem doporučován a ze zkušenosti u Honzíka vidím, že je to opravdu nutnost a je mu v něm lépe.
Ikea policový systém Hejne a spousta krabic Samla 10.000,-

3, u Honzíka již 5. rokem probíhá osobní asistence. Máme nyní od června novou asistentku z Heweru a od března asistentku z Nautis. Obě jsou skvělé a hezky se doplňují. Osobní asistence je velmi důležitá pomoc pro celu rodinu. Jsme vděčni, že z finančních prostředků z turnaje jsme mohli zatím uhradit srpnové a zářijové asistence, brzy přijde faktura na říjnové od obou poskytovatelů.
20.000,-

4, Honzík navštěvuje pravidelně kurzy individuální muzikoterapie, která podporuje spolupráci s další osobou, podporuje komunikaci, učí se určovat a i přijímat hranice. Díky Sporthradec cup jsem mohla Honzíkovi uhradit 10 lekcí muzikoterapie probíhající na jaře a v létě. Moc děkujeme!
4500,-

4, Honzík (i jeho sestřička Lea) navštěvují logopedii a speciální nácviky v Jesenici u Dr. Vackové. Velmi to rozvíjí jejich myšlení, pasívní i aktivní slovník, porozumění, spolupráci s druhou osobou a přijetí nových pravidel, hranic, zlepšení komunikace. Chodí tam již druhým rokem a budeme pokračovat. Jedna lekce logopedie stojí 500Kč. Tuto službu budu opět platit po Novém roce částkou 10.000Kč)

5, v plánu jsou v lednu 2020 hory s Honzíkem. Nautis – Národní ústav pro autismus pořádá speciální individuální výcvik lyžování pro děti s PAS. Týdenní pobyt můj a Honzíka na Monínci nás vyjde na cca 13.000,- – upřesním – brzy mi přijde faktura). Tuto částku si dovolím též uhradit z peněz z turnaje. Moc se na to těším a myslím, že Honzík bude nadšen!

6, pro děti si přejeme terapeutické akvárium s rybkami a systém s bublinkami Snoezellen – relaxační pomůcky pro děti s PAS…vše upřesním, až bude zakoupeno.

Všechny peníze, které jsme obdrželi v červnu na turnaji Sport Hradec Cup budou do posledního haléře investovány do potřeb našich dětí – samozřejmě primárně Honzíka, nicméně a naštěstí to vše pomáhá nejen jemu, ale i ostatním dětem a celé rodině. Velice si pomoci vážím a ze srdce děkuji!

Všem dárcům i teamu Sport Hradec Cup přeji zdravý podzim a snad jsem vás trochu zahřála u srdce, jak pomáháte dělat život jedné rodiny lepším a radostnějším!!!!

Lucie Pavlíčková, maminka