Charitativní turnaj osobností 2022

V sobotu 10.12. 2022 proběhl v hradecké hale Třebeš jubilejní 5. ročník Charitativního turnaje osobností. Celý den probíhal ve velice přátelském duchu, bylo to znát i na samotné palubovce, kde převažovaly kombinační akce a nádherné branky před bráněním a důraznými souboji. Zkrátka prešovský beton v Třebši nikdo nenamíchal…:) Nejlépe to dokládá skóre posledního zápasu turnaje – 9:8. A co víc? Tato dramatická výhra nad předloňským vítězem Game For People posunula tým Sport Hradec Cup k premiérovému vítězství na tomto prestižním turnaji. Po šestém místu z minulého ročníku jsme tentokrát všem favoritům vypálili rybník a to i díky agilnímu Nebesákovi. 🙂

“Hradecký Neymar” v akci
Do hlediště si cestu našel i Václav Němeček a Adam Vlkanova

Celkové pořadí turnaje:

  1. Sport Hradec Cup – 13 bodů
  2. Game For People – 10 bodů
  3. 1.FC Labem Furt – 9 bodů
  4. Třebešáci – 6 bodů
  5. FC HK mix – 5 bodů
  6. Novohradečáci – 0 bodů

Všechny individuální ceny skončily v rukou hráčů, kteří v minulosti prošli A týmem FC Hradec Králové.

Nejlepší brankář turnaje – Jirka Lindr (FC HK Mix)

Nejlepší střelec turnaje – Jan Šisler (FC HK Mix)

Nejlepší hráč turnaje podle odborné komise – Ondra Kraják (Game for People)

Nejlepší hráč turnaje – Jirka Janoušek (Sport Hradec Cup)

Jirka Lindr – nejlepší brankář turnaje
Jirka Janoušek – nejlepší hráč turnaje

No jak ovšem tušíte, to hlavní na akcích, které se pořádají ve prospěch Sport Hradec Cupu, nejsou sportovní výsledky, ale celková pomoc pro vybrané rodiny. Charitativní turnaj osobností byl opět velice štědrý, podařila se vybrat nádherná částka – 61 500 Kč. Kromě dobrovolného vstupného a příspěvků od samotných hráčů se ve velké míře na vybrané částce promítla i povedená dražba sportovních artefaktů, která následovala po turnaji v přilehlé hospůdce Žumpa. Nutno podotknout, že při ní o zábavu rozhodně nebyla nouze.

Celá akce se nadmíru vydařila. Jsme moc rádi, že se turnaj po dvouleté pauze způsobené pandemií opět podařilo restartovat a to navíc ve velkém stylu.

Na závěr musíme vyseknout poklonu organizátorům akce Martinovi Zbořilovi a Karlovi Podhajskému. Ti přípravami turnaje strávili několik posledních týdnů. Výsledek, ale rozhodně stál za to. Pánové, DÍKY!

„Jsem rád, že jsme se sešli v takhle hojném počtu, že se nám podařilo dát dohromady šest týmů a přispěli jsme na dobrou věc. Osudy, které si děti prožívají, nejsou lehké ani pro jejich rodiče a my se jim touto cestou snažíme pomoci. Sport Hradec Cup je dobrý projekt a my tímhle troškem k tomu přispíváme, což nás těší. Co nás mrzí, je, že se nám poslední roky nedaří dostat do haly více diváků, protože sem každoročně přijíždějí kvalitní hráči, kteří prošli i Hradcem Králové. Letos tady mohlo být kolem stovky diváků. Je škoda, že jich nepřijde třeba dvě stě či tři sta,“ hodnotí akci pořadatel turnaje a zároveň legenda FC HK Karel Podhajský

Celá akce by se rozhodně neobešla bez partnerů: Pojišťovna ČPP, KVIS, Texim, ehc2000, TZ PRO, OFS Hradec Králové, FC Hradec Králové, Rychtář, DoDna, Miele Center Vlášek, JAKO, Pizzza.cz, France Car, Zebra Wines, Stoletá Bistro, Keramika Štefcova, JK ProSports, Salonky a další.

Velké poděkování patří i dalším lidem, kteří v tom mají “prsty” – všichni, kteří pomáhali u časomíry, moderátoři Bohouš Lemfeld a Zdeněk Pechar, manželce a synovi Káji Podhajského, kteří vybíraly vstupné a v neposlední řadě rozhodčím, kteří to ani na podobných charitativních turnajích občas nemívají úplně lehké – Blažená Kánská, Michal Koutník, Stanislav Vízek. Děkujeme!