ZÁVODÍME A POMÁHÁME S AKCENTOU A FORACTIV

Datum akce: 28. srpna 2022

Start závodu: cca 15:30

Místo: Masarykovo náměstí v Hradci Králové

Délka tratě: 3 kola (3,5 km)

Registrace: Přímo na místě u stánku SHC (kavárna Atlanta) – 13:00 – 15:00

Příspěvek: Dobrovolný 

Kompletní propozice Velké ceny Hradce Králové

Přijďte si užít správnou cyklistickou atmosféru tradičního městského kritéria Velká cena Hradce Králové a vezměte sebou i své děti! Pro malé i větší bude 28. srpna na Masarykově náměstí připraveno odpoledne plné zábavy, poznávání ale i pomoci. Zároveň si budete moci zazávodit na trati profesionálního závodu a vyhrát drobné ceny. Startovné je čistě dobrovolné, takže budeme rádi za nějakou korunu do kasičky, a vy už jenom nasadíte helmu a užijete si společnou charitativní jízdu na pomoc rodinám, které budeme podporovat v roce 2023. Příspěvek je zcela dobrovolný, tempo bude pohodové, počasí bude jistě krásné, takže s sebou neváhejte vzít i ty nejmenší cyklisty. V cíli budou vyhlášeni první tři, nicméně drobnou cenu dostanou všichni účastníci.

Od 14:00 bude v centru města také připraveno v rámci programu Velké ceny Hradce Králové několik stanovišť pro děti. U provozovny Cyklospeciality v ulici Šafaříkova bude pro nejmenší nachystána trať pro závod nebo i jen projetí pro radost na odrážedlech. Zároveň zde budete moci vyzkoušet unikátní kola Brompton. Další atraktivitou budou pro návštěvníky připraveny autobusy z Dopravního podniku města Hradce Králové, kde bude možnost vyzkoušet si výměnu kol, navštívit tvořivý „autobus“ nebo si zkusit místo řidiče. Pro malé nadšence policejního sboru a BESIP bude možnost prohlídky speciálních policejních vozů a naučný program. Děti se také mohou těšit na malování na obličej.

Hlavním bodem dětského programu bude od 15.30 hodin Závodíme a pomáháme s AKCENTOU a ForActiv. „V návaznosti na úspěch z minulého roku se Rafkarna opět spojila s Charitativním fondem Sport Hradec Cup a i letos uspořádala charitativní akci Jezdi a Pomáhej. Cílem bylo ujet na kole, nebo jinak nasportovat, co nejvíce kilometrů, které se pak „proměnily“ na peníze a to konkrétně na 106 500 Kč. A protože se akce i letos tak povedla, připravili jsme další cyklistickou akci s názvem Závodíme a pomáháme s AKCENTOU a ForActiv. Jedná se o charitativní jízdu, která startuje 15.30 hodin na trati Velké ceny Hradce Králové. Startovné je zcela dobrovolné (celá vybraná částka je Sport Hradec Cup, který tím zahájí sbírku pro rok 2023), tempo bude pohodové, takže sebou neváhejte vzít i ty nejmenší cyklisty. V cíli budou vyhlášeni první tři, nicméně drobnou cenu od firmy ForActiv dostanou všichni účastníci včetně dětí,“ uvádí ředitel závodu Ondřej Rybín.

Po dojetí Vaší jízdy pak na vlastní oči můžete sledovat špičku české cyklistiky, která se tradičně Velké ceny Hradce Králové účastní. Závod bude provázen hudebním vystoupením. Těšíme se na Vás!