Žanetka

Psal se rok 2010 . Žanetka přisla na svět jako naprosto zdravé miminko a to 19.října . Vše probíhalo v pořádku tak jak mělo . Dělala nám všem jen samou radost .A nikdo by si ani na malou chvilku nenapadlo ,že tomu bude jinak.

Jednoho dne se nám ale život obrátil vzhůru nohama . Žanetky vyvoj se zastavil zhurba na 9 měsících.
Nezačala lézt ,sama sedět natož se postavit. Začalo se řešit co se děje. Nikdo do dnes není schopný 100% řící co se stalo. Jedním důvodem proč může být i očkování . Verdikt ale zněl jasně .Dětská mozková obrna.
S Žanetkou jsme začli cvičit vojtovu metodu ,absolvovali jsme každý rok léčbu v Janských lázních hrazenou pojišťovnou .

Jak šel čas dostala se k nám informace o speciální léčbe Therasuit ,která není bohužel zatím hrazena žádnou pojisťovnou . Cvičení spočívá ve speciálním oblečku. Jedinou nevýhodou teto léčby je cena . A to 60 000-120 000Kč za měsíc. Žanetka tuto léčba měla šanci už nekolikrát absolvovat a to díky sponzorům,nadacím a užasným lidem co kolem sebe máme a Žandě drží palce a podporují ji finančně či sběrem víček . Má i svou skupinku na FB Víčka pro Žanetku , kde můžete Žanetky příběh sledovat . Vkládáme průběžne průběh léčby,kdo přínesl víčka či různé akce pro Žanetku . Léčba je potřeba absolvovat alespoń 4*za rok . Takže co se týče financí , je to celkem fuška . Docházíme pravidělně ještě na logopedii, na koniky na hipoterapii ,běžnou rehabilitaci ale i plavaní . Žandu zapojujeme do všeho možného i nemožneho ,jelikož nechce být v ničem pozadu .

Žanda začala díky této léčbě používat pravou ručičku aspoň jakou pomocnou .Dříve jen sevřená v pěst u těla . A nezvladala bohužel na samém začátku nic. Ale díky léčbě začala sama sedět .Drive to bylo nemožné ,začala se přetačet na obě strany udrží se na čtyřech a nyní stát s oporou . Je to neuvěřitelné sluníčko co má neuvěřitelnou sílu svůj osud překonat a vybojovat si tak své vysněné samostatné křůčky . Občas chodí do běžné mš ,kde má svého asistenta . Je to chytrá a vnímavá holčina s velkým odhodláním . Dnešním dnem 6.4.2018 začíná další životní etapa a výzva.Uspešne absolvovala zápis do 1.třídy do běžné zakladní skoly ,kde bude mit sveho asistenta . Roste nám před očima a stává se z ní pomalinku velká slečna .

Věříme ji ,že to jednou dokáže . Je a bude to ještě běh na dlouho trať ale ONA TO DÁ .Snažíme dělat maximum aby léčby mohla absolvovat a podpořit ji tak v jejím odhodlání .

Žanetce by jsme z této char. akce rádi uhradili léčbu Therasuit v Kutné Hoře a případně specialní židlicku ,kterou bude v září potřebovat do školy.

Děkujeme každému kdo by i touto cestou pomohl . Jakákoli pomoc i ta sebemenší je pro nás ohromnou podporou a pomocí v Žanetčině boji o vysněné samostatné krůčky.

Děkujeme VŠEM Maminka s Žanetkou