Sporthradec Cup 2017 – 720.000 pro 8 hendikepovaných dětí

Sport Hradec Cup 2017 vybral rekordních 720 tisíc na hendikepované děti

Rekordních 719 670 korun se letos vybralo na devátém ročníku Sport Hradec Cupu, turnaji v malé kopané, při kterém se dražily dresy českých i světových sportovců.  Celkově bylo v dražbě přes 100 sportovních artefaktů od těch největších českých a světových sportovních hvězd (Hudler, Voráček, Messi, Rosický, Satoranský, Martin Fourcade a mnoho dalších). Letos se navíc dražily i artefakty kulturní (věci od skupiny Kabát, Tomáše Kluse, ze Star Dance). Celou sumu pořadatelé rozdělili mezi šest rodin a celkově osm hendikepovaných dětí. Každá rodina tak dostala přes 119.000 Kč.  Nejdražší vydraženou položkou se stal podepsaný dres fotbalisty Messiho.

Turnaj začal tradičně hymnou v podání operní pěvkyně paní Emy Hubáčkové. Tentokrát byla přidána i hymna slovenská, což hlavně chlapci z Frigo teamu kvitovali s povděkem. Novinkou letošního ročníku byl přistavený mobilní bankomat ČSOB. Před turnajem každý tým odevzdal a pověsil svůj dres s číslem 13 pro uctění památky skvělého člověka, kamaráda a účastníka turnaje Ládi a jeho malého syna, kteří tragicky zemřeli a nemohli s námi být. Samotný turnaj probíhal na skvěle připravené přírodní trávě. K vidění bylo spoustu skvělých fotbalových okamžiků. Zároveň s turnajem probíhal již tradičně i Judo Open Air turnaj pro malé judisty.  Počasí vyšlo, nálada byla skvělá, občerstvení i pivo výborné a hlavně vybraná částka neskutečná. Takže ročník 2017 byl celkově naprosto super :-).

Všem přítomným hráčům, divákům a dalším děkujeme, že přišli a podpořilili turnaj. Další poděkování patří všem co přes celý rok pořádali doplňující akce, kde se vybírali peníze pro turnaj. Samozřejmě děkujeme i všem co sháněli sportovní artefakty, anebo si je koupili. Díky i všem co pomáhali na místě s organizací, občerstvením, úklidem atd…  Děkujeme, děkujeme, děkujeme.

Fotogalerie:

https://www.zonerama.com/doudera/Album/3267119

Celkové pořadí 2017:

1. Zdraví muže 3. tisíciletí
2. Losers
3. Zbytečně Dobrý
4. Spoluhraci.cz
5.-8. Larvy
5.-8. Nezakopneš
5.-8. Býšť
5.-8. Reds
9-18. Vodolská Drtička
9-18. Frigo Team
9-18. Cikautxo
9-18. Retro Hockey League
9-18. Fairplay Boys
9-18. Renault
9-18. Beseda
9-18. Sešlost
9-18. Fanclub HCHK
9-18. Hokejky
nejlepší brankář Máša
nejlepší střelec Adam Chromek 15 branek
nejlepší hráč Marek Kejř

Text Báry Ostřížkové k turnaji 2017:

Když před devíti lety pořadatelé Sport Hradec Cupu vydražili první dva dresy za devět tisíc korun, nikdo nečekal, že se za několik let budou pohybovat v úplně jiných částkách. „Letošní neuvěřitelné sumy se nám podařilo dosáhnout jen díky lidem, kteří s námi začali sdílet myšlenku pomáhat postiženým dětem a zapojili se do procesu shánění dresů a lidí, kteří si je koupí,“ vysvětlil jeden z pořadatelů akce Petr Tomek.

Tento proces trvá celý rok a pořadatelé potvrzují, že nejdůležitější v něm jsou právě desítky lidí, kteří chtějí pomoci a zapojit se. „Jsme jim neskutečně vděční a zároveň jsme na ně hrdí, dodávají nám energii posouvat tento turnaj stále dál a jsme moc rádi, že vizi pomáhat z přesvědčení, z lásky a zadarmo nemáme sami,“ objasnil pořadatel Michael Nebeský.

Podle pořadatelů je nejtěžší fází procesu samotný výběr dětí, kterým turnaj přispěje. „Těch, co potřebují pomoct je spousta a my můžeme přispět jen omezenou částkou,“ zmínil Nebeský. Jedním z vybraných dětí byl letos také desetiletý Vojta, který je pohybově i zrakově postižený a trpí epilepsií, jeho rodiče se opakovaně snažili sehnat peníze na speciální rehabilitaci, která není hrazená pojišťovnou. „Díky příspěvku, který náš syn dostal, budeme schopni mu tuto rehabilitaci zaplatit, a tím posílit jeho svalstvo, aby se do budoucna vyhnul případným operacím,“ uvedla Vojtova maminka Kamila Mertová.

Vojta, Davídek a Olda Koláčkovi na turnaj přijeli až z Brna. Patnáctiletá trojčata, která se narodila předčasně, trpí dětskou mozkovou obrnou, epilepsií a mají postižené všechny končetiny, kvůli čemuž jsou celý život jsou v křeči. „Peníze, které jsme dostali, využijeme na asistenty a fyzioterapeuta,“ sdělila maminka Alena Kosmáková. Také dvanáctiletý Lukáš z Hradce Králové potřebuje kvůli svému postižení speciální péči. „S manželem se prakticky nevidíme, on chodí do práce dopoledne, já odpoledne a ve volném čase se střídavě staráme o Lukáška,“ sdělila matka Jaroslava Kyralová. Celkem už turnaj podpořil téměř 20 postižených dětí a opakovaně přispíval také hematologickému oddělení Fakultní nemocnice v Hradci Králové nebo sdružení Sklíčko Mohelnice, které se stará o postižené děti.

Do letošní dražby pořadatelé sehnali více než sto položek, které pak vydražili sportovním nadšencům za rekordní sumu. Největší částkou přispěl Jakub Vaniček, který si koupil dres fotbalisty Lionela Messiho za 40 tisíc korun. „S taťkou sbíráme podepsané dresy, a i když jsme jeho dres našli na internetu za mnohem lepší cenu, rozhodli jsme se přispět na dobrou věc a pomoci dětem, které to opravdu potřebují,“ vysvětlil Vaníček.

Po emotivním předávání šeků rodinám postižených dětí zbyl čas také na účastníky turnaje v malé kopané. I když sportovní výsledky nebyly hlavním účelem akce, na turnaj se přihlásilo 18 mužstev, která soutěžila o pohár Sport Hradec Cupu 2017. Vítězství obhájil tým Zdraví muže 3. tisíciletí v čele s kapitánem Pavlem Krmašem, bývalým hráčem německé Bundesligy, který ve finále porazil tým Losers 4:2.

Na příští ročník plánují pořadatelé Nebeský, Bernard a Tomek sehnat podepsaný dres Cristiana Ronalda a samozřejmě překonat letošní vydraženou částku. „Je úžasné, kolik lidí se k nám za ty roky přidalo a společně se rozhodlo pomoct, za všech osm dětí, které letos dostaly část z téhle neuvěřitelné vybrané cifry, moc děkujeme,“ uzavřel Nebeský.

all šek koláčkovi IMG_4777 IMG_4766