Radim Brát na neuro-rehabilitační klinice Axon.

Posíláme velký pozdrav po absolvování intenzivního RHB pobytu na neuro-rehabilitační klinice Axon. Velké DĚKUJEME patří všem, kteří nás v loňském roce podpořili na charitativním turnaji SPORT CUP HK 2016. Díky Vám jsme mohli Radimovi tuto kůru dopřát.

Slovo intenzivní bylo vskutku INTENZIVNÍM. Věnovali se mu 4 h denně. O víkendu byl režim zkrácený a mírně odpočinkový. Průběh RHB se přizpůsoboval potřebám, ale i možnostem vůči vzdoru našeho Rádi. Po domluvě s fyzioterapeuty byla RHB více soustředěna na horní končetiny a posílení trupu. Radim tak pomocí ortéz na obou rukách a tzv. čočky na cvičení, přeručkoval místnost. Pomocí kladky zvedal na obě ruce postupně až 2Kg závaží. Navléci Radimovi tzv. „kosmický obleček“ byl zprvu docela problém. Později ho přijmul a většinou ho měl na sobě až 2h denně. O to více a intenzivněji posiloval svaly trupu a svaly, které by jinak téměř nezapojoval. Na krátké vzdálenosti si byl Radim více jistý a odvážný při chůzi. Tím se podpořila i psychická důvěra v něm samotném.

Radim udělal posun opět ve větším vnímání a uvědomění si pravé ruky a v posílení zádových svalů. Velkou radostí pro nás bylo, když levou (zdravou) rukou vzal lahvičku s kapičkami a snažil se pomocí té pravé ruky odšroubovat víčko. Světe div se, povedlo se! Radost v očích je nezapomenutelná. Doposud by ho ani nenapadlo pravou ruku zapojit. Vím, že to někomu může přijít jako „banální“, ale pro nás je to opravdu pokrok. Děkujeme za něj!!!

Krásné dny přeje rodina Brátova

 

brat, poděkovani