Ondra Minařík

Ondrášek se narodil jako zdravé miminko. V půl roce onemocněl herpetickou meningo-encefalitidou (zánětem mozku) a náš život se úplně změnil. Po víc jak měsíčním pobytu v nemocnici jsme si domů přivezli „ležáčka“.  Následkem této smrtelné nemoci trpí psychomotorickou retardací, sekundární epilepsií, dětským autismem a ADHD, svalovou hypotonií. Náš Ondrášek dosud nemluví, jen vokalizuje, je plně na plenkách, trpí poruchou spánku. Bez opory je schopen ujít pouze cca 80m a životem ho provází trvalý neklid.

Ondráškovi je osm let, ale mentálně je na úrovni ročního dítěte. Od začátku jsme intenzivně rehabilitovali, jeho stav se výrazně zlepšil. Mezi nejlepší výsledky dosavadní rehabilitace bych zařadila skutečnost, že jsme dokázali to, že se Ondřej naučil chodit a vrátil se mu polykací reflex. Nejhorší je, že nedokáže porozumět svým pocitům, neumí s nimi pracovat. Proto se strašně trápí, ubližuje sám sobě.

I když se jeho zdraví už nevrátí, snažíme se dělat maximum, aby se jeho kvalita života zlepšovala, aby ho svět kolem sebe zaujal a radoval se. Ondrášek potřebuje kvalitní intenzivní specializované neurorehabilitace, které bohužel  stojí velké peníze a na které pojišťovna nepřispívá. Příspěvek bude použit na rehabilitace (intenzivní rehabilitace v Arcadě, Hranice; program v PlaySi, Praha a placený program v lazních Klimkovice.  Celý příspěvek bude vložen na trasparentní účet, ze kterého bude vybíráno vždy oproti faktuře.
Transparentní účet k nahlédnutí: https://ib.fio.cz/ib/transparent?a=2900839433

Velmi za Ondru děkujeme

Lenka Minaříková