Nové ortézy a další pokroky Elišky Novotné

Dobrý den,
všechny Vás zdravíme a moc Vám děkujeme za Vaši ohromnou pomoc pro naši dcerku Elišku.

Díky Vaší pomoci mohla Eliškou absolvovat intenzivní rehabilitační pobyty v Neurinu na Slovensku. Pobyty se Elišce velmi líbily a díky intenzivnímu každodennímu cvičení se více zpevnila v trupu a hlavně díky cvičení s novými ortézami se ji narovnali o kousek také její pokroucené nožky. Eliška opravdu velmi pilně cvičila a vše skvěle zvládla. Jsme opravdu vděčni za každý takovýto pobyt, protože ji to velmi pomáhá a vždy posouvá ve vývoji kupředu. Jsme rádi, že jsme si mohli natočit a nafotit cviky, jak pokračovat dále doma v cvičení, protože se bohužel již letos na žádné další rehabilitace nedostaneme, ale Eliška potřebuje cvičit každý den. Už se moc těšíme, až budeme moci jet na další rehabilitační pobyt příští rok.

Také jsme díky Vaší pomoci mohli částečně Elišce uhradit speciální ortézy na nohy, které denně používáme. Ortézy Elišce přímo ve Vídni upravovali přesně na míru, aby pracovaly tak jak mají a my již nyní vidíme první výsledky, že opravdu ortézy společně s cvičením a vertikalizací pomáhají. Věříme, že za další měsíc až pojedeme opět na kontrolu, budeme vidět další pokroky. Do Vídně nyní jezdíme pravidelně na kontroly a ortézy se vždy upravují dle potřeby a případného zlepšení nožiček. Ortézy jsou opravdu velmi kvalitní a originální, oproti dosud používaným ortézám jsou o dost lépe technicky zpracované. Naplánovaný proces konzervativní léčby vypadá velmi nadějně a oproti chirurgické léčbě je pro Elišku určitě lepší. Věříme, že léčba bude úspěšná a Eliška nebude muset podstoupit s nožkama žádnou operaci.
Cestování je letos opravdu velmi náročné, proto jsme moc rádi, že i přes všechny neustálé změny a nařízení se nám podařilo s Eliškou absolvovat několik rehabilitační pobytů na Slovensku i zrealizovat pořízení ortéz a pravidelné kontroly s ortézami ve Vídni. Moc za vše ještě jednou děkujeme, bez Vaší pomoci by to nebylo vůbec možné vzhledem k finanční náročnosti, která je nad naše možnosti. V příloze Vám posílám pár foteček Elišky z pobytu v Neurinu a také fotky nových ortéz.
Přejeme Vám všem hlavně hodně zdraví a také hodně prostředků i pro další děti, které potřebují pomoc stejně jako Eliška.

 

S pozdravem,

Alena, Eliška a Luboš Novotní