Kateřina Škubová

Kačenka je 13.letá těžce postižená holčička. Narodila se předčasně, ve 29tt a jelikož ji nechali v bříšku 4 dny bez plodové vody, kdy ke konci už neměla dostatečný přísun kyslíku, má bohužel poškozený mozek – tedy DMO. Postupem času se přidávaly další diagnózy, jako Westův syndrom – epilepsie, subluxace kyčlí, CVI- centrální postižení zraku, těžká mentální retardace, velmi špatná imunita. Kačenka je kvadruspastik, teď již diagnostikováno jako dystonicko-dyskinetická forma DMO.

Navštěvujeme dvakrát ročně lázně, kdy vždy před nástupem absolvuje u neurologa v Motole aplikaci botoxu na uvolnění spasmů. Díky jiné nadaci jsme absolvovali ozdravný pobyt u moře, který ji velmi pomohl nejen na imunitu, ale hlavně na její uvolnění, kdy díky tomu neměla tak veliké bolesti, které ji spasmy způsobují. Kačenka miluje cestování autem, koupání v moři, to je vždy opravdu šťastná. Ráda poslouchá pohádky a má svou asistenční fenku, která je sice už senior, ale pořád se o Kačenku pěkně “stará”. Snažíme se, aby se Kačenka nejhoršila po zdravotní stránce  a aby měla co nejvíce úsměv ve tváři.

Kačenka má nyní vertikalizační stojan 3v1. Byl nám doporučen ortopedem, jelikož se Kačence vytáčí kotníky a hrozí vypadnutí kyčlí z jamek. Stimulováním stoje ve stojanu, můžeme toto všechno alespoň oddálit.  Jenže Kačenka nám celkem vyrostla a tento stojan už je jí téměř malý. 

Finanční pomoc bychom tedy využili na pořízení většího vertikalizačního stojanu, případně ještě na doplatky za lázně, do kterých jezdí 2x ročně, jinak má šílené bolesti kvůli spasmům. Za jeden takový pobyt doplácíme 14000Kč.

Bohužel u jejího zdravotního stavu nikdy nevíme dopředu, co ještě bude potřeba k udržení, či malému zlepšení jejího stavu. 
O Vaší nadaci jsme se dozvěděli díky rodičům taktéž těžce postižené holčičky, které jste pomohli.

Mockrát děkuji.

Škubová