Jezdi a pomáhej

Charitativní fond v Hradci Králové, letos s podtitulem Jezdi a pomáhej – s Rafkarnou pro Sport Hradec Cup, na začátku dubna vyzval všechny sportovce k podpoře hendikepovaných dětí.  Celá akce, jejíž cílem bylo ujet na kole co nejvíce kilometrů, trvala 2 měsíce. Najeté kilometry se poté „proměnily“ na peníze, které nyní putují rodinám Natálky a Jiříka, které bojují s jejich nelehkým životním osudem. Podpořit tyto rodiny se nakonec rozhodlo 232 malých i velkých cyklistů a cyklistek a my jim za jejich snahu moc děkujeme.

„Nyní jsou již všechny kilometry i peníze sečtené a s radostí můžeme oznámit, že se dohromady vybralo úžasných 162 461 korun. K této částce ještě přičítáme 155 000 korun, které se vybrali za jediný den v rámci štafetového závodu Závoď a pomáhej, který se konal 29. května na Stříbrném rybníku u Hradce Králové. Celkově se nám tedy podařilo vybrat 317 461 korun. Všem bychom rádi poděkovali za jejich nasazení i přes nepřízeň počasí v jarním období, a hlavně za jich štědrost v této nestabilní době,“ uvádí pořadatel akce Adam Chromek.

A kolik se ujelo nejvíce kilometrů? „Z profesionálních sportovců ujel za dva měsíce nejvíce profesionální cyklista a ambasador akce Daniel Turek, a to neuvěřitelných 6347 kilometrů. Z hobby sportovců pak nasbíral nejvíce Jan Bryxi z týmu Rafkarna IDEA cycling, který najezdil 4797 kilometrů. Zároveň velmi děkujeme všem našim ambasadorům, kterými jsou Lukáš Krpálek, Tomáš Bábek, Pavel Petřikov, Martin Hosták, René Vydarený, Peter Frühauf, Pavel Krmaš a cyklistický tým ELKOV Kasper,“ dodává Ondřej Rybín z Rafkarny.

Předání vybrané částky rodinám se uskuteční 26. června 2021 v rámci tradičního fotbalového turnaje na hřišti TJ Slavia Hradec Králové. Každý podporovatel se může tohoto turnaje zúčastnit, a to jako divák nebo i jeho hráč. Zároveň bude mít možnost poznat osobně rodiny a děti, které jste svými sportovními výkony a penězi podpořili.