Honzík Šnajdr

Po osmiletém marném úsilí, kdy jsme podstoupili různá vyšetření, testy, odběry, genetiku, imunologii a následně několik umělých oplodnění, jsme konečně zjistili, že se nám za devět měsíců narodí miminko. Celé těhotenství probíhalo v pořádku, všechny odběry i USG nám potvrdily, že čekáme naprosto zdravého chlapečka, radost byla obrovská. Pak přišel den „D“. Náš Honzík se narodil 25.6.2010 6:01 ráno v Ostrovské porodnici. Po protahovaném i ndukovan ém porodu trvajícím 22 hodin nedopadl Honzík moc dobře. Narodil se bez známek života. Byl 2x oživován a odvezen do karlovarské nemocnice na dětskou JIP, kde ležel 14 dní utlumený léky a připojen k nejrůznějším přístrojům. Lékaři nám řekli, že dávají Honzíkovi max. 10% šanci, že přežije. Ale náš Honzík je bojovník a právo na život si uhájil a vybojoval. Byly to těžké chvíle, ale když přestali Honzíka tlumit léky a poprvé se na nás podíval, byly to nejkrásnější chvíle v našem životě.Následkem těžké hypoxie má Honzík postižený mozek. Jeho diagnosa je DMO kvadruparetická forma, ischemie CNS-HIE I-III-PMR,PM retardace,ep ilepsie. Honzík má velmi spastické končetiny a zároveň hypotonický trup. Je to ležáček, který ale nevydrží chvilku v klidu.

Honzík má rád vyšší polohy, takže je velmi spokojený v polohovací židličce, se kterou ho můžeme vozit po celém bytě. Je totiž velmi zvědavý a u všeho musí být. S maminkou vaří, se svou mladší sestřičkou moc rád sleduje pohádky a s tatínkem stále něco kutí, nebo „pracují“ na zahradě.

Nyní je Honzík devítiletý smíšek, miluje společnost, je rád v kolektivu. Již 5 let navštěvuje denní centrum Žirafa, kde je velmi spokojený a kde také chodí do speciální školy. Moc rád maluje, vyrábí z papíru, hraje si s různými světelnými a zvukovými hračkami. Vše dělá s dopomocí, protože jeho ruce ho zatím vůbec neposlouchají. Nemluví, jen si žvatlá a občas se mu podaří slabika, která však není cílená. S okolím se snaží komunikovat pomocí očí, usměvu a tónu hlasu. Není vždy jednod uch&eacu te; porozumět.

Od dvou let se snažíme jezdit pravidelně rehabilitovat. Jezdíme do Sanatorií Klimkovice, kde cvičí tzv. Reha Basic, která vyjde na 63.319,- Kč,dále každý rok jezdíme do Adeli na Slovensko,kde terapie vyjde na necelých 100 tisíc, do Arpidy v Českých Budějovicích, kde intenzivně cvičíme Vojtovu metodu. V minulých letech jsme byli na Delfinoterapii na Ukrajině, která Honzíka vždy posunula po mentální stránce. Tato terapie je však také velmi finančně náročná. Žádnou z těchto terapií nehradí zdravotní pojišťovna. Proto se snažíme oslovovat nadace, spolky a organizace, kter&ea cute; na tyto terapie alespoň částečně přispívají. Není v našich silách uhradit celé tyto částky z vlastních zdrojů.

Všechny tyto terapie Honzíkovi velmi pomáhají, vždy ho posunou zase o kousíček dál a tím i nás velmi motivují nevzdát se a bojovat.

I v příštím roce máme plánované rehabilitační pobyty, v květnu Klimkovice, v srpnu Adeli. Proto jsme si dovolili oslovit váš nadační fond s žádostí o finanční příspěvek pro našeho syna. V případě schválení naší žádosti bychom finance použili právě na tyto rehabilitace, popř. na kompenzační a zdravotní pomůcky pro Honzíka, které nám pojišťovna neuhradí a také na speciální stravu, kterou Honzíkovi hradíme sami.

Honzík je naše sluníčko a my se snažíme, aby jeho život byl šťastný a aby se jeho zdravotní stav stále zlepšoval.

S pozdravem a úctou Šnajdrovi