František Tauber

Obracím se na Vás s příběhem mého syna Františka a se žádostí o pomoc.

Příběh mého synka:

Františkovi bohužel osud nedal do vínku tolik zdraví, kolik by si zasloužil. I přes bezproblémové těhotenství matky měl těžkou cestu na svět. Hned po pár vteřinách na světě ho museli lékaři resuscitovat. V důsledku žádného přísunu kyslíku do mozku, se část mozku neokysličovala a František hned po narození prodělal dětskou mozkovou obrnu ( DMO ). Shodou okolností nás pouštěli z porodnice jako zdravé dítě, později jsem si všimla nedostatků v jeho vývoji a nedala se jen tak odbít tím, že je to ,,Líný chlap“ a trvala jsem na podrobnějším vyšetření… V 9. měsíci života Františka mu byla udělaná magnetická rezonance, kde se zjistilo že má odumřenou 1/4 mozku a byla nám diagnostikována DMO – pravostranná hemiparéza ( má ochrnuté levostranné končetiny ). A od té doby bojujeme tak že intenzivně cvičíme:-) protože Vojtova metoda už bohužel není pro nás dostačující a Františkovi už nepomáhá.

Ale je úžasný bojovník.

František je dítě jako každé jiné – směje se, umí se prosadit, hraje si, poznává svět, vrací lásku všem, od koho ji dostává. …

Jsem matka samoživitelka, byť zaměstnaná, ale neurorehabilitace, které s Františkem navštěvuji jsou velice nákladné a nepřispívá nám na ně pojišťovna. A podle dostupných pokroků vidím, že mu nejen pomáhají ale zdokonalují k jeho samostatnému pohybu a životu.  Otec od nás odešel za někým jiným, ano navštěvuje ho a někdy dá i 3000 Kč na malého. V současné době je podaný i návrh k soudu o svěření do péče a výši výživného.

Navštěvujeme Neurorehabiliční centrum Axon v Praze a Neurorehabilitační centrum Hájek ve Šťáhlavech u Plzně.
Axon nás stojí 35.700,- viz ceník : https://www.neuroaxon.cz/cenik/
Hájek 54.000,- https://centrumhajek.eu/therasuit-centrum/cenik-sluzeb

Do teď jsem byla schopná za pomoci rodiny a přátel tyto rehabilitace pro svého syna platit sama, ale už toho bohužel dál nejsem schopná a proto se s prosbou obracím naVás.

Za jakoukoliv reakci Vám moc děkujeme Švermová Jarmila – matka Františka Taubera.