Eliška Němcová

Dobrý den,

Chtěla bych Vám představit svojí dceru Elišku Němcovu, které za chvíli bude 9 let.

Eliška se narodila ve 26. týdnu těhotenství s váhou 730g a mírou 33cm. Již na podrodím sále začaly první komplikace, byla zahájena distanční dechovápodpora a pro těžko nezralost byla Eliška přijatá na JIRPN. Krátce na to u ní byla zjištěná infekce a dle RTG plic pravostranný peumotorax. Infekce a předčasný porod mají za následek dětskou mozkoou obrnu. (levostranná hemiparéza s výraznějším nálezem na levé horní končetině)

V inkubátoru strávila Eliška 48 dní a domů nás probustili po 85 dnech hospitalizace. Od propouštění z nemocnice jsme intenzivně rerabilitovali Vojtovou metodou a dle Bobatha. Navštěvujeme mnoho odborníků (ortopedie, neurologie, oční, kardiologie, rehabilitace, masáže)

Eliška již byla 2x v Jánských lázních a 8x v Klimkovicích na speciálním programu Klim-Therapy. Eliška tyto neurorehabilitace nebo léčebné programy Therasuit, Klim-Therapy měla šanci už absolvovat několikrát, a to díky sponzorům, nadacím a úžasným lidem co kolem sebe má a kteří jí drží palce a podporují jí finančně či sběrem víček. Kombinace těchto cvičení přináší dobré výsledky.

Máme i svou skupinu na facebooku – Víčka pro Elinku, kde můžete Elišky příběh sledovat. Vkládáme zde různé akce, které se pro Elišku konají, kde byla na rehabilitaci. Léčbu a pravidelnou neurorehabilitaci je potřeba pravidelně opakovat několikrát do roka. Co se týká financí je to celkem náročné stále shánět potřebné peníze na úhradu.

Elišku každá léčba i neurorehabilitace posune o nový krok dopředu. Docházíme pravidelně ještě na logopedii, ergoterapii, hipoterapii, bazén.

Eliška má za sebou i speciální operaci Ulzibat a operaci levého kyčelního kloubu vše v roce 2016.

Od září 2017 začala Eliška navštěvovat základní školy v Mniším. Ve škole má svojí paní asistentku. Má svůj individuální plán. Teď už je ve 2 třídě. Učí se počítat do 10 a z písmenek umí A, E, I, O, U, Y, M, L, V, P, N, B, D, T, S, Z, postupně bude umět celou abecedu. Také navštěvuje školní kroužky.

Eliška má mladší sestřiku Veroniku. Holky jsou velké kamarádky. Verunka se o Elišku krásně stará ale umí se i pozlobit 🙂

Teď z kraje roku v únoru by měla mít Eliška měsíční ambulantní pobyt v lázních Klimkovice. A do konce roku by jí pak měly ještě čekat 3x intenzivní ambulantní pobyty po 3 týdnech ve Fyzio Beskyd s.r.o., a nově ještě začala navštěvovat 1x týdne Ergoterpaii v Senza Ergo Ostrava.

V případě, že se rozhodnete zařadit naší dceru Elišku do Vašeho projektu budeme moc rádi.

Předem děkuji za Váš čas

S pozdravem

Zuzana Němcová