David Herman

Dobrý den,

obracím se na vás prosbou o pomoc pro mého syna Davida a zasilám náš příběh .

Davídek se narodil jako zdravé miminko. Bez patrné příčiny u něj došlo v šestém týdnu života ve spánku k zástavě  celého oběhu,dechu a krvácení do plic. Naštěstí jsme měli monitor dechu který nás zalarmoval. Ihned jsme začali oživovat masáží srdce, po příjezdu rychlé byl převezen do fakultní nemocnice v Hradci Králové na JIP. Pro záchranu syna lékaři udělali maximum. Syn byl pak pár dní udržován v umělém spánku. Tam nám také řekli diagnozu. Zněla Syndrom náhlého úmrtí s úspěšnou resuscitací.

Jaké bude mít Davídek následky nebyl nikdo schopen říct. Po Davídkově prvním roce byla určená DMO. Diagnóza je spastická kvadruparéza, s levostrannou převahou. Davídek ve svých 5 letech nechodí, nemá rovnováhu, sám se nanají, má epilepsii, není schopen žádných samostatných dovedností. Ve všech činnostech potřebuje dopomoc druhé osoby.

Doma posilujeme svaly dojíždíme na hipoterapii, ambulantně jezdíme 2x týdně rehabilitovat do soukromého centra Arcada v Hranicich na Moravě , tam jsme nedávno měli i 14 denní intenzivní pobyt. Davča cvičil ve speciálním licrovém oblečku denně 3 hodiny . Vždy po takové intenzivce se pohybově posune dál. Je potřeba ale v pokračovat i nadále .  Jedna hodina cvičení tam stojí 800 Kč, intenzivní program na 14 dnů stal 39 000.- Dále jezdíme do lázní v Klimkovicích na Reha Klim což je také speciální program pro deti s DMO a ten stojí okolo 40 tisíc na měsíc, tam také Davídek cvičí v oblečku a vždy mu pobyt pomůže. Zpevnil se mu trup a zlepšil sed.

David je krásný, veselý kluk se smyslem pro humor, má rád kolem sebe společnost. Celá rodina věříme, že se podaří díky intenzivním rehabilitacím Davídka postavit na nohy. Davídek si život těžce vybojoval. Pro mě jako pro matku je to hodně psychicky náročné , mrzí mě ze syn nemůže dělat běžné věci s ostatními dětmi .

Jsem vděčná za jakoukoli případnou finanční pomoc, i když Davídek dochází do školky s asistencí tak je pro mě nemožné sehnat práci, kvůli jeho zdravotnímu stavu.

Momentálně nás čeká operace prodloužení šlach , také by mu měli dávat šroub do chodidel a spravit správné postavení kotníků na obou nožickach. Potom bude následovat 6 týdnů v sádrách a po sundání by měl ihned začít rehabilitovat. Peníze právě sháníme na úhradu rehabilitací.  Doufáme že by nám tato operace mohla pomoct v tom,  aby Davča mohl konečně chodit .

S úctou a velkým díky Hermanová Olivie